Retrofity a generální opravy obráběcích strojů


Významnou část pracovní náplně firmy představují repase a rekonstrukce obráběcích strojů. Je třeba zdůraznit, že jsme schopni provést opravdu hluboké zásahy do konstrukce a elektronického vybavení strojů – nejedná se tedy jen o kosmetické povrchové úpravy.

V mnoha případech se nevyplatí staré komponenty obráběcích strojů opravovat, jelikož je z ekonomického hlediska zajímavější retrofit (repase na aktuální produkt).

Stárnoucí, nespolehlivý a funkčně omezený řídicí systém CNC může být příčinou vysokých nákladů spojených s údržbou a s výpadky vašeho obráběcího stroje. Nový řídicí systém vdechne vašemu obráběcímu stroji nový život a zároveň zvýší produktivitu mechanicky zdravému stroji, který má ještě stále značnou hodnotu.

Pokud uvažujete o zvýšení užitné hodnoty stroje obnovou či zvýšením technického stavu stroje, nabízíme balíky řídicích systémů CNC od firem Fanuc či Siemens. Právě tyto balíky jsou vhodné pro aplikaci retrofitu a jsou schopny poskytnout potřebnou kvalitu a produktivitu na dnešní i budoucí trh náročného průmyslového prostředí.

Přínosy retrofitu

• zvýšení produktivity

• zvýšení spolehlivosti

• prodloužení životnosti stroje

• zvýšení efektivity práce stroje

• omezení nákladů pro novou investici

• zvýšení výkonnosti i bezpečnosti stroje díky použití nejnovějších technologií

• velké zvýšení efektivity práce, která pozitivně ovlivní kvalitu práce

Hlavní vlastnosti retrofitu

Snadné propojení – řídicí systémy s připojením na Ethernet poskytují snadný a rychlý přenos informací mezi strojem a zdrojem dat.

Snadné oživení – rychlé oživení a seřízení stroje s využitím měření geometrie nástroje, korekcí opotřebení nástroje a měření obrobku.

Snadné ovládání – programování a obsluha stroje z jedné obrazovky je efektivní, časově nenáročné a pro obsluhu velmi zjednodušené.

Snadné programování – programování v systému FANUC usnadňuje tvorbu, ověření a exekuci programu, stejně jako rychlé dialogové programování s přednastavenými makry.

Snadné rozšíření – volitelné přídavné vlastnosti umožňují uživateli rozšířit systém a přidat více možností ke svému řídicímu systému, a tím zvýšit produktivitu stroje.

Reprezentace stroje – výrazné vylepšení vzhledu kompletní obnovou povrchové úpravy. Díky možné obnově dílů, vymezení vůlí a odstranění vibrací se výrazně sníží hluk při práci stroje.

Snížení nákladů na modernizaci – náklad na úplnou rekonstrukci stroje se přibližně pohybuje v řádu jedné poloviny ceny nového stroje v odpovídající třídě.

Tyto důvody jsou nejdůležitější pro uvažování o kompletní přestavbě stroje a proč požadovat zmodernizovaný CNC stroj.

Díky osobnímu a profesionálnímu přístupu k našim zákazníkům jsme pro vás schopni vytvořit projekt přímo na míru, s ohledem na vaše potřeby a možnosti.

Tong-il

Kompletní mechanická rekonstrukce stroje, výměna řídicího systému, povrchová úprava.


 
 
 
 
 
 
 
 

Cincinnati Milacron

Kompletní mechanická rekonstrukce stroje, výměna řídicího systému, povrchová úprava.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bruska na otvory TRIPET TST 100 NC

Kompletní mechanická rekonstrukce stroje, výměna řídicího systému, povrchová úprava.


 
 
 
 
 
 
 
 

Kontaktujte nás

!FIRMA
Ulice Nejedlého 123
Město nad Labem 595 03

E-mail: !EMAIL
Tel.: !TELEFON


Zvětšit mapu